ورزش های هوایی

هشدار حاتمی به سنگ اندازانِ ورزش های هوایی

مستنداتِ سنگ اندازی های آقایان را افشا می کنم/ یک عده ضعیف النفس شادیِ معلولان را هم نمی توانند ببینند

برخی از آقایان دست اندرکار ورزش های هوایی برای تماس با این و آن در جهت بهم زدن برنامه پرواز معلولان و تلخ کردن شادی به کام این عزیزان از هم سبقت می گرفتند!

معلولیت محدودیت نیست

پرواز خلبانان با معلولانِ ماجراجو در زیبا کنار + تصاویر

برنامه پرواز خلبانان تراک و پاراموتور با معلولانِ ماجراجو در زیباکنار با حضور فرماندار رشت و فرمانده پادگان هوابرد، در پارک ملی بوجاق، برگزار شد.

از فوبیایِ ارتفاع تا اسکای دایوینگ

پرچم ایران را در صدمین جامپم به اهتزاز درآوردم/ مسئولان کمک مان کنند

در گفتگوی سروش آنلاین با بهارۀ ساسانی بانویِ اسکای دایور مطرح شد: دو روز پاياني سفر عيدم را جامپ انجام ندادم تا بتوانم در كشور خودم جامپ صدم خودم را با پرچم مقدس ايران انجام بدهم...

هشدار حاتمی به سنگ اندازانِ ورزش های هوایی

مستنداتِ سنگ اندازی های آقایان را افشا می کنم/ یک عده ضعیف النفس شادیِ معلولان را هم نمی توانند ببینند

برخی از آقایان دست اندرکار ورزش های هوایی برای تماس با این و آن در جهت بهم زدن برنامه پرواز معلولان و تلخ کردن شادی به کام این عزیزان از هم سبقت می گرفتند!

از فوبیایِ ارتفاع تا اسکای دایوینگ

پرچم ایران را در صدمین جامپم به اهتزاز درآوردم/ مسئولان کمک مان کنند

در گفتگوی سروش آنلاین با بهارۀ ساسانی بانویِ اسکای دایور مطرح شد: دو روز پاياني سفر عيدم را جامپ انجام ندادم تا بتوانم در كشور خودم جامپ صدم خودم را با پرچم مقدس ايران انجام بدهم.

گردشِ آزاد اطلاعات حق خلبانان است

فدارسیون و انجمن ورزش های هوایی به فرار از قانون پایان دهند

بر اساس قانون جامع «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» فدراسیون انجمن ها و انجمن ورزش های هوایی موظف اند تمام اقدامات از جمله میزان درآمدهایشان از ورزش های هوایی و محل هزینه کرد آنها را اعلام و به طور شفاف اطلاع رسانی کنند

دیروز روانشاد حبیبی، امروز نقدی پری، فردا چه کسی؟!

سروش آنلاین – در پی هجمه های وسیع بر علیه یکی از اسکای دایورها و مربیانِ خوب سقوط آزاد کشورمان، جنابِ مهدی نقدی پری در فضای مجازی، نامه ای از سوی وی منتشر و در اختیار سروش قرار گرفت که بی کم و کاست در ادامه منتشر می شود.

دل در گِرو شهران داریم

قول هایی که هیچ گاه عملی نشد/ جشنواره هایی که قرار بود زمینه بازگشایی دائمی شهران شوند!

۱۷ اسفند ۹۳ سایت پرواز پاراگلایدر شهران تعطیل شد و تاکنون این تعطیلی ادامه دارد. فقط بنا بر امریه قرارگاه ثارالله هفته دفاع مقدس و ناجا (۲۸ شهریور تا ۲ مهر و ۸ تا ۱۵ مهرماه) سایتِ شهران به روی پرندگان باز شد.

نایب رییس ورزش های هوایی سپاه خبر داد

انجام ۳۵۰ پرش در زیباکنار/ کارهای نویدبخشی در چتربازی ایران صورت گرفت

نایب رییس ورزش های هوایی سپاه به سروش گفت: به حول و قوهّ الهی برنامه پرشهای سقوط‌ آزاد در منطقه زیبا کنار با تمام نقاط قوت و ضعف خود به تعداد ۳۵۰ پرش با سلامت و موفقیت به پایان رسید.

برای نخستین بار صورت می‌گیرد؛

پاراگلایدر در المپیک آسیایی جاکارتا

سایت رسمی FAI در تاریخ سه شنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ اعلام کرد رشته پروازی پاراگلایدر در مسابقات FAI کلاس اول آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا اندونزی قرار می گیرد.
علیرضا زارعی

حرفه ای بیندیشیم تا ورزش حرفه ای شود

کاش آستانۀ تحمل مان مثل بال هایمان ارتفاع بگیرد!

از جمله زیرساخت های حرفه ای شدنِ ورزش، حرفه ای اندیشیدن است. تا حرفه ای نیندیشیم، نه ورزش حرفه ای می شود و نه ما ورزشکار حرفه ای می شویم. مجهز شدن به ادبیات یا «سواد رسانه ای» Media Literacy ، دراین زمینه کارگشاست.
حسام بایرامی

یادداشت//

ضرورت برگزاری مسابقات انتخابی تیم‌های ملی در ورزش‌های هوایی

حسام بایرامی، مدرس و مربی پاراگلایدر در خصوص لزوم برگزاری مسابقات انتخابی تیم های ملی ورزش های هوایی گفت: اگر کسی دارای رنک اول جهان در رشته مسافت یا سایر رشته ها باشد این رنک لزوما حقی برای شرکت شخص در مسابقات المپیک ای

قائم مقام سابق انجمن تشریح کرد:

چگونگی برگزاری مسابقه مسافت سال ۹۳ در گردنه رخ/ مسابقات ۱۰۰ درصد در کشور قابل برگزاری است + تصاویر مسابقه

سروش آنلاین: قائم مقام سابق انجمن که برگزار کنندۀ مسابقه مسافت در گردنه رخ سال ۹۳ نیز بوده است، معتقد است این مسابقات در کشور هر ساله قابل اجراست.
خلبانانِ برتر رشتۀ مسافت پاراگلایدر

یادداشت://

تصمیم ۸ نفره برای تمام خلبانان مسافتِ کشور!

در نشستِ مورخ ۳۰ فروردین ۹۶ خلبانانِ برتر رشتۀ مسافت پاراگلایدر برای بحث و رأی گیریِ مجدد دربارۀ برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در ایران یا خارج از کشور، حرف هایی زده شد و اتفاقاتی افتاد.

صعودِ ایران از پله های سقوط/ مسابقات اسکای دایوینگ؛ رؤیایی دست یافتنی

به نظر می رسد با توجه به اقبالِ روزافزون ایرانیان از رشتۀ هیجان انگیز سقوط آزاد (اسکای دایوینگ) به زودی شاهدِ تحولات گسترده ای در این رشته با توجه به نسل جدیدی از تربیت شدگان اسکای دایوینگ باشیم.
قره جانلو

بنیانگذار جشنوارۀ پروازی مینودشت:

آتشِ جشنوارۀ مینودشت دامنگیرشان خواهد شد/ کمیتۀ گلستان پاسخگوی حوادث باشد

جلوگیری انجمن و کمیتۀ ورزش های هوایی استان گلستان از برگزاری جشنواره پاراگلایدر مینودشت، که قرار بود ۹ تا ۱۱ فروردین در استان گلستان برگزار شود، در حالی که ده ها خلبان، مربی و پیشکسوت این ورزش بر اساس فراخوان در این جشنو
پاراگلایدر

یادداشت//

سیمایِ ورزش‌های هوایی در سال ۹۶

امسال مقدمات شرکت تیم ملی پاراگلایدر در دو رشته هدف زنی و مسافت در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا فراهم می شود.