مخالفان روحانی دچار شکاف می‌شوند

تب‌های اولیه

عباس عبدی

عباس عبدی:

مخالفان روحانی دچار شکاف می‌شوند

عباس عبدی به روزنامه اعتماد نوشت: برداشت من این است که مخالفان آقای روحانی در میان اصولگرایان شکاف‌شان زیاد می‌شود. تندروهای این جریان کماکان فکر می‌کنند که باید حمله کنند اما بخش‌های دیگرشان با توجه به نتایج انتخابات و مصالح کشور دست از مخالفت‌های گذشته بر می‌دارند.

به گزارش سروش آنلاین؛ اگر در گذشته به دنبال اين هدف بودند دليل‌شان اين بود كه در انتخابات اخير بتوانند از طريق اين مخالفت‌ها براي خود، رايی به دست آورند. تجربه مخالفت‌های چشم بسته هم به آنها نشان داد كه شكست فاحشی در پي آن است. فكر مي‌كنم بخش‌هايي از نيروهای معتدل‌تر اصولگرا دست از مخالفت بردارند و يك نگاه سازنده‌تری را پيشه كنند ولي بخش‌های تندرو بعيد است از خط مشي‌ای كه تا به حال داشتند‌، عقب‌نشيني كنند.

 

جريان تندرو به هر حال خيلي نانش در آرامش نيست. اين آرامش را هر جايي بتواند به‌هم بزند سعي می‌كند اين كار را انجام دهد‌. از طرف ديگر معتقدم رهبری نظام هم كاملا به اين موضوع توجه دارد كه به هم ريختن آرامش در اين شرايط به نفع كشور نيست. بنابراين حتما به شكلي مقابله خواهند كرد و اجازه نمي‌دهند كه اين اتفاق بيفتد. حكومت ايران در سال‌های گذشته هم نشان داده كه از اين نظر خيلي محتاط و دقيق عمل مي‌كند اما به هر حال در حوزه مسائل خارجي هميشه اين امكان وجود دارد كه برای دولت آقای روحانی دردسر درست كنند.

انتهای پیام //