کار پرندۀ پاراگلایدر خرم آباد به بیمارستان کشید

تب‌های اولیه

پرندۀ پاراگلایدر

بی احتیاطی باز هم سانحه آفرید

کار پرندۀ پاراگلایدر خرم آباد به بیمارستان کشید

بی احتیاطی یک پرندۀ خرم آبادی باز هم سانحه آفرید و بر اثر سقوط کار این پرنده به بیمارستان کشید. پرندۀ قدیمیِ خرم آبادی روز جمعه ۱۹ خرداد خواست تا پرواز با یک بالی که نسبت به آن شناخت نداشت را تجربه کند ولی تاک دادن در محدودۀ تیکاف از او فرصتِ این تجربه را گرفت و سقوطش ۱۵ دقیقه بعد از تیکاف از ارتفاع ۱۲ متری در محوطۀ پشتِ تیکاف موجب ایجاد آسیب به مهره‌های کمر و شکستگیِ پایش شد.

به گزارش سروش آنلاین ؛ بلافاصله پس از این سقوط دوستان وی با تماس با اورژانس، بالگرد ۱۱۵ را به منطقه کشاندند و خوشبختانه وی به بیمارستان توحید خرم آباد منتقل شده و دیروز مورد عمل جراحی کمر قرار گرفت. وی هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژۀ این بیمارستان بستری است و چند روز دیگر عمل جراحی بر روی پایش نیز انجام خواهد گرفت.

به گزارش شاهدان عینی، عدم شناختِ دقیق از منطقۀ پروازی، تجربه کردن پرواز با بالی که تاکنون با آن پرواز نکرده بوده است در هوایِ ترمیکِ ظهر، نامناسب بودنِ هارنس و کوچک بودنش برای خلبان، عدم هماهنگی با افراد باتجربه و مشورت با آنان قبل از اقدام به تیکاف با توجه به شرایط مذکور خطاهای منجر به سانحه بوده است.

گفتنی است؛ سال گذشته ۹ خلبان پاراگلایدر فوت شدند اما امسال از ابتدایِ سال شاهد سوانح کمتری نسبت به سال قبل بوده ایم. ضمن قدردانی از اقداماتِ انجام شده مدیریتی و آرزوی سلامت برای این پرنده خرم آبادی امیدواریم در خصوص کاهش سوانح، خلبانان و مربیان نیز بیش از گذشته هوشیاری لازم را به خرج دهند.

 

انتهای پیام //