نیروهای "سوریه دموکراتیک" به ورودی بخش قدیمی رقه رسیدند

تب‌های اولیه

سوریه

نیروهای "سوریه دموکراتیک" به ورودی بخش قدیمی رقه رسیدند

نیروهای "سوریه دموکراتیک" توانستند در ادامه عملیاتشان علیه داعش در استان رقه، کنترل مناطقی در شرق این شهر را در دست بگیرند.

 

به گزارش سروش آنلاین به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، نیروهای وابسته به احمد جربا از مخالفان سوریه و هم‌پیمان ائتلاف نیروهای "سوریه دموکراتیک" که در عملیات آزادی استان رقه شرکت دارند توانستند کنترل دانشکده علوم و مدرسه صنعتی در اطراف محله الصناعة در شرق شهر رقه و کنترل مزار "اویس قرنی" از صحابه پیامبر اکرم (ص) را در دست بگیرند.

 

منابع سوری نیز از درهم شکسته شدن خطوط دفاعی داعش در برابر حملات نیروهای "سوریه دموکراتیک" که به باب بغداد ورودی شرقی شهر رقه رسیده‌اند، خبر دادند.

 

یک فرمانده نظامی در نیروهای "سوریه دموکراتیک" نیز اعلام کرد که این نیروها کنترل کارگاه السکر در شمال شهر رقه را در دست گرفته و وارد محله النهضه در غرب این شهر شده‌اند. این نیروها همچنین بخش‌هایی از محله التوسعیه را در دست گرفتند.

 

نیروهای "سوریه دموکراتیک" روز دوشنبه وارد درگیری‌هایی با داعش در ورودی‌های شهر قدیمی رقه شدند و اکنون به دیوارهای شهر قدیمی رقه رسیده‌اند اما در آنجا با داعش شدیدا درگیر هستند.

 

بعد از هفت روز از آغاز عملیات این نیروها برای بیرون راندن داعش از شهر رقه، این نیروها این هفته توانستند برای نخستین بار از ورودی شرقی وارد شهر شوند.

 

آن‌ها کنترل محله‌های المشلب و الرومانیه را در دست گرفته‌اند.

 

به گفته مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اگر این نیروها بتوانند کنترل کامل محله الصناعة را در دست بگیرند این مهم‌ترین پیشروی برای آن‌ها محسوب می‌شود چراکه آن‌ها را به مرکز شهر وصل می‌کند. آن‌ها هم‌اکنون کنترل ۷۰ درصد این محله را در دست دارند.

 

وی گفت: جنگ واقعی زمانی آغاز می‌شود که این نیروها کنترل محله الصناعة را به طور کامل در دست گرفته باشند.

 

در غرب شهر رقه، نیروهای "سوریه دموکراتیک" برای ورود به محله حطین تلاش می‌کنند. در شمال نیز پیشروی آن‌ها به کندی صورت می‌گیرد.

 

تروریست‌های داعش بمب و مین‌های زیادی را در شهر کار گذاشته‌اند و همین مساله پیشروی این نیروها را کند می‌سازد.

 

با ادامه جنگ، غیرنظامیان نیز همچنان در محاصره قرار خواهند داشت. حدود ۳۰۰ هزار تن در رقه زندگی می‌کردند که هزاران تن از آن‌ها طی ماه‌های گذشته فرار کرده‌اند. براساس آمار سازمان ملل هم‌اکنون ۱۶۰ هزار تن در شهر هستند.

 

انتهای پیام //