حافظان سوره واقعه تجلیل می شوند

تب‌های اولیه

مراسم اختتامیه حفظ سوره واقعه با حضور ۲۰۰ حافظ قرآن

حافظان سوره واقعه تجلیل می شوند

آیین اختتامیه نخستین دوره از مسابقات حفظ قرآن ویژه حفظ سوره واقعه با تجلیل از ۱۲ برگزیده این دوره از مسابقات برگزار می شود

به گزارش "سروش آنلاين " و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای خاتم(ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۸ ، سلسله مسابقات قرآنی  با هدف ایجاد شور و نشاط در جلسات سنتی قرآن،شناسایی استعداد های قرآنی محلات، تقویت و توسعه فضای معنوی و قرآنی بافراهم‌سازی زمینه رقابتی سالم در بین شهروندان منطقه ۱۸ ، برگزار می شود و در نخستین دوره از این مسابقات که به حفظ سوره واقعه اختصاص داشت ۲۰۰ حافظ قرآن شرکت کردند.

بر اساس این گزارش  بیش از ۲۰۰ شرکت کننده در دو گروه خواهران و برادران ودر دو رده سنی ۷ تا ۱۵ سال، و بالای ۱۵ سال به رقابت پرداختند و در هر گروهبه ۳ نفر از برگزیدگان و جمعا به ۱۲ برگزیده هدایایی نفیس اهدا خواهد شد .

این گزارش می افزاید: قرائت مجلسی قرآن توسط قاری مهدی رشتبری، خیر مقدم حامد طراحی مدیر منطقه فرهنگی هنری منطقه ، ارائه گزارش و شیوه اجرایی برگزاری مسابقات قرآنی، اجرای تواشیح گروه ابرار ، اجرای برنامه توسط حافظ خرسال قرآن، سخنرانی حجت الاسلام رمضانی و اهداء جوایز به برگزیدگان مسابقه از جمله بخش های اختتامیه است.

مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات گروه خواهران پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه در فرهنگسرای خاتم (ص)  از ساعت ۹ تا ۳۰/۱۱  و گروه برادران هم پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه از ساعت ۹ تا ۳۰/۱۱ در خانه فرهنگ امام علی(ع) با حضور داوران برگزار شد. 

اختتامیه این مسابقات نیز چهارشنبه  ۳۱ خرداد  مصادف با ۲۶ ماه مبارکرمضان از ساعت ۱۶  در سالن شهید مختار سلیمانی به نشانی یافت آباد، میدانالغدیر، بلوار الغدیر شمالی، میدان جانبازان ، جنب خانه فرهنگ امام علی(ع)برگزار می شود .

گفتنی است  مساجد و کانون های قرآنی و دارالقرآن منطقه مشارکت کنندگان این مسابقات بودند و استاد عبد الوحید پورعاشوری  و دیگر داوران برجسته قرآنیداوری مسابقات را بر عهده داشتند.

انتهای پیام //