پرچم ایران را در صدمین جامپم به اهتزاز درآوردم/ مسئولان کمک مان کنند

تب‌های اولیه

از فوبیایِ ارتفاع تا اسکای دایوینگ

پرچم ایران را در صدمین جامپم به اهتزاز درآوردم/ مسئولان کمک مان کنند

در گفتگوی سروش آنلاین با بهارۀ ساسانی بانویِ اسکای دایور مطرح شد: دو روز پاياني سفر عيدم را جامپ انجام ندادم تا بتوانم در كشور خودم جامپ صدم خودم را با پرچم مقدس ايران انجام بدهم. از احساسم پرسيديد باور كنيد قابل بيان نيست.

در ادامۀ سلسله مصاحبه های سروش آنلاین با اهالی ورزش های هوایی که برای مدتی این مثنوی تأخیر افتاد، به سراغِ بهارۀ ساسانی بانوی اسکای دایور رفتیم که در صدمین جامپ اش پرچم ایران را بعنوان اولین بانوی سقوط آزاد به اهتزاز درآورد.

 

* لطفا مختصری از بیوگرافی تان را بگویید.

** من بهاره ساساني متولد بندرانزلي و بزرگ شده تهران هستم. از بابت بيوگرافي ورزشي هم مي توانم بگویم ورزشكاران را دوست دارم.

* چه شد که به ورزش سقوط آزاد علاقمند شدید؟

** من خيلي از ارتفاع مي ترسيدم، چند سال پيش به طوراتفاقي با دوستان در كشور بلغارستان بوديم پيشنهاد بانجي جامپينگ شد به ما. جواب من به آن ها اين بود كه فوبياي ارتفاع دارم، يكي از همراهان ما در جواب گفت پس بهترين تلاش براي غلبه به فوبياست. بعد از انجام بانجي بلافاصله دوستم گفت قدم بعدي اسكاي دايو و در اين در ذهن من نشست كه بايد بتوانم و انجام بدهم.

* چطور به محدودیت های این ورزش در کشور غلبه کردید و تا چه سطحی در این ورزش پیش رفتید؟

** من براي آموزش به كشور مجاور ايران سفر كردم و آنجا آموزش هاي خودم را آغاز كردم. الان از uspa مدرك B را دارم و تعداد ١٥٥ پرش ثبت شده است .

* چه عواملی را در توسعه ورزش های هوایی دخیل می دانید؟ نقش مدیران و ورزشکاران در این زمینه از نظر شما چیست؟

** من ابتداي راه هستم و به نظرم هنوز در مرحله اي نيستم كه بتوانم در اين مورد چيزي عنوان كنم اما تقاضا دارم كه در اين راه ما را كمك كنند.

* شما اولین بانویی بودید که با پرچم ایران جامپ کرد. چه حسّی باعث شد این کار را انجام دهید؟ چه احساسی از جامپ با پرچم وطن داشتید؟

** شما مي دانيد حتماً كه وقتي راهي را آغاز مي كنيد هدفي در سر داريد. براي من از روز اول ديدن فيلم پرش با پرچم ايران آرزو بود كه تشويقم كرد با تمام سختي هاي اين راه كه براي بانوان وجود داره ادامه بدهم. من بسيار بسيار وطن دوست هستم و به ايران و ايراني بودنم افتخار مي كنم. من دو روز پاياني سفر عيدم را  جامپ انجام ندادم تا بتوانم در كشور خودم جامپ صدم خودم را با پرچم مقدس ايران انجام بدهم. از احساسم پرسيديد باور كنيد قابل بيان نيست !! من خيلي خيلي كم آرزو دارم و احتمالا باز هم مي دانيد وقتي آرزوهایتان محقق بشود حال و روزتان چگونه خواهد بود. خدا را شاكرم كه اين آرزویم محقق شد.

* چه پیام یا توصیه ای برای بانوان برای پیشرفت در این ورزش دارید؟

** بانواني كه در اين ورزش هستند همه از بلند همّت ها و پيشكسوت من هستند. بانوان ديگر هم كه اميدوارم همت كنند و از اين ورزش پر از هيجان و زيبايي و لذت بخش استفاده كنند.

* به نظر شما روزی می رسد که برای آموزش سقوط بی نیاز از مراجعه به کشورهای دیگر باشیم و در کشورمان برنامه های آموزشی اجرا شود؟

** حتماً همينطور خواهد بود. ما اساتيد بسيار خوبي در ايران داريم و مهمتر از آن فوق العاده با استعداد. به اميد آن روز به زودي.

* متاسفانه گاهی شاهد رقابت های ناسالم، چشم و هم چشمی ها و تخریب های ورزشکاران علیه یکدیگر هستیم. چه توصیه ای برای مهار این معضل دارید؟

** ما آسمان را انتخاب كرديم براي بهترين لحظات زندگي مان، زمين را رها كنند. هيچ  چيز در اين دنيا باقي نيست. بياييد دست در دست هم ايران را بسازيم. رو به روي هم فقط تيشه به ريشه است.

* با تشکر از شرکت در این گفتگو، سخن پایانی تان را بفرمایید.

** سپاس بيكران از لطفتان و هچنين از تمامي دوستاني كه تا اينجا من را همراهي كردن و باعث رشد و پيشرفت من شدند. بلند آسمان جايگاه دل همه باشد انشالله.

انتهای پیام //
برچسب
به اشتراک بگذارید