جزییات برگزاری سومین جشنواره ادبی نذر شعر اعلام شد

تب‌های اولیه

رقابت شاعران رضوی به مناسبت دهه کرامت

جزییات برگزاری سومین جشنواره ادبی نذر شعر اعلام شد

به مناسبت دهه کرامت و در راستای گسترش و ترویج فرهنگ رضوی در میان شهروندان و ترغیب علاقمندان به خلق اثار ادبی با محوریت دینی سومین جشنواره ادبی نذر شعر در بزرگداشت مقام حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) برگزار می شود.

به گزارش " سروش آنلاين " و به نقل از  روابط عمومی فرهنگسرای خاتم و مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۸ ، پس از برگزاری موفق ۲ دوره از جشنواره ادبی نذر شعر و انتشار آثار برتر در این زمینه،  سومین دوره از این جشنواره با داوری حمید رضا شکار سری، سعیدبیابانکی، پرویز بیگی حبیب آبادی برگزار خواهد شد.

به گفته دبیر اجرایی سومین جشنواره ادبی نذر شعر، هدف از برگزاری این جشنواره ترویج و تعالی شعر آیینی ، تبیین مقام شامخ و سیره اهل بیت (ع) به زبان فاخر شعر و تشویق علاقمندان و فعالان عرصه ادبیات دینی و آیینی است.

حامد طراحی  افزود : در این جشنواره از تمامی دوستداران اهل بیت(ع) و به ویژهشاعران دلباخته آن حضرات دعوت می‌شود اشعاری را که درباره حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) سروده‌اند، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا پس از داوری و انتخاب در قالب مجموعه‌ای منتشر شود. در این جشنواره هم چنین لوح تقدیر و جوایز نفیسی به برگزیدگان اهدا می شود.

مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه ۱۸  با اشاره به استقبال خوب علاقمندان از اینجشنواره در دوره های قبلی و شرکت بیش از ۲۰۰ نفر از سراسر کشور در دوره دوم، اظهار داشت : این جشنواره با محوریت پرداختن به ابعاد مختلف زندگی ، شخصیت و سیره حضرت امام رضا(ع)  و حضرت معصومه (س) در قالب‌های شعرو قطعه ادبی و سه بخش سنتی، شعر نو و شعر کودک برگزار و آثار برگزیده نیز منتشر می شود. 

وی در باره شرایط  ارسال آثار گفت: آثار ارسالی باید روی یک طرف برگه a4 با قلم نازنین اندازه ۱۴ تایپ و در قالب فرمت word همراه با مشخصات کامل و ایمیل و شماره تماس صاحب اثر به نشانی الکترونیکی دبیر خانه جشنواره ارسال شود.

رییس فرهنگسرای خاتم(ص) افزود:  آثار باید از تازگی و نگاه نو برخوردار باشد ومحدودیتی در انتخاب قالب اشعار وجود ندارد. هر شرکت کننده نیز باید ۵ قطعه ازاشعار خود را تا سوم شهریور به جشنواره ارسال کند.

دبیر اجرایی سومین جشنواره ادبی نذر شعرگفت : داوری سومین جشنواره ادبی نذر شعر را حمید رضا شکار سری، سعید بیابانکی، پرویز بیگی حبیب آبادی بر عهده دارند و داوری اثار در یک مرحله انجام خواهد شد .

شایان ذکر است علاقمندان برای شرکت در سومین جشنواره ادبی «نذر شعر» می‌توانند آثار خود را تا ۳ شهریور  ماه در قالب اشعار به صورت آزاد از طریق پست الکترونیک farhangsarayekhatam@yahoo.com ارسال و جهت دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای خاتم(ص) به نشانی khatam.farhangsara.ir رجوع کنند.

هم چنین دبیرخانه جشنواره با کدپستی  ۱۳۷۳۷۸۴۸۷۱ و به نشانی تهران ، یافتاباد ، شهرک ولیعصر (عج)،انتهای خیابان شهید آقایی (حیدری جنوبی) ،خیابانشهید پژاند، بوستان لواسانی، فرهنگسرای خاتم(ص، واحد روابط عمومی و باشماره های تماس :۶۶۲۰۷۰۶۸-۶۶۲۰۷۰۶۹ آماده پاسخ گویی به علاقمندان است.

انتهای پیام //
به اشتراک بگذارید