پیرامونِ استعفای رییس کارگروه مسابقات انجمن ورزش های هوایی

تب‌های اولیه

گذشته را چراغِ راه آینده کنیم

پیرامونِ استعفای رییس کارگروه مسابقات انجمن ورزش های هوایی

رییس کارگروه مسابقات، جشنواره ها و داوری کمیته پاراگلایدر انجمن ورزش های هوایی دیروز ۱۱ مردادماه از سِمت خود استعفا کرد. خلبان کیوان آرین پور در حالی دیروز ۱۱ مرداد ۹۶ از این سمت استعفا کرد که پیش از این در تاریخ ۱۴ دی ۹۵ از عضویت در کمیته آموزش انجمن هم استعفا کرده بود و در مصاحبه ای در تاریخ ۱۵ دی ۹۵ با سروش ضمن اشاره به استعفای محمد روحی از ریاست کمیته آموزش انجمن گفت: «با رفتن روحی وظیفه از گردن من ساقط شده است.»

به گزارش سروش؛ خلبان کیوان آرین پور در حالی دیروز ۱۱ مرداد ۹۶ از این سمت استعفا کرد که پیش از این در تاریخ ۱۴ دی ۹۵ از عضویت در کمیته آموزش انجمن هم استعفا کرده بود و در مصاحبه ای در تاریخ ۱۵ دی ۹۵ با سروش ضمن اشاره به استعفای محمد روحی از ریاست کمیته آموزش انجمن گفت: «بعد از استعفایِ آقای روحی وظیفه از گردن من ساقط شده است» ولی با وساطت رییسِ فعلی کمیته پاراگلایدر، آرین پور در تاریخ ۲۹ دی ۹۵ ضمن ارائه یادداشتی به سروش آنلاین تلویحاً استعفا از کمیته آموزش را پس گرفت و سپس به این سمت که دیروز از آن هم استعفا کرد، منصوب شد.

 

انصاف حکم می کند که با توجه به همه محدودیت ها کارنامه آرین پور در مدت هفت ماهه مدیریتش بر کارگروه مسابقات را با توجه به بر سر کار بودن چنین هیات رییسه ای در انجمن و نداشتن بودجه، بد ارزیابی نکنیم. اما طنز تلخِ ماجرا آنجاست که سروش و برخی دیگر از دلسوزان به این دوستان پیش از قبول این سِمت ها، ضعفِ مدیریت در انجمن را  که آرین پور تحت عنوان «عدم توانایی نایب رییسِ انجمن در مدیریت مجموعه» از آن در متن استعفانامه اش یاد کرده است، مشفقانه یادآوری کرده بودند که اسناد آن موجود است. هرچند گذری و نظری بر مطالب سروش که در سایت و کانال تلگرامی سروش آنلاین مضبوط هستند، نشان دهنده رویه انتقاد گونه ما از ابتدا تاکنون بر این روندهایِ غلط بوده است و دیگر نیازی به ارایه سند نیست. همچنانکه عدم ایجاد هماهنگی بین کمیته ها ضعف دیگر هیات رییسه انجمن بوده و خلبانان شاهد این ماجرای تلخ در قالبِ صدور بیانیه های کمیته هایِ انجمن بر ضد هم درباره مسابقه کشوری مسافت در آبسرد در کانال های تلگرامی هستند. و البته تلخ تر از این ها همه اینست که در این وانفسا خلبانان نیز به خاطر منافع شخصی یا فریب خوردن از برخی مدیران، بجای تحبیب قلوبشان با هم به هم خصومت بورزند و از هم بیشتر و بیشتر دوری کنند.

 

 

 

 

به احتمال زیاد خبرهای تازه تری در راهند و ادامه این روند آبستن حوادث دیگری از جمله ادامه سریالِ استعفاها در انجمن خواهد بود. هرچه هست امیدواریم این تنش های زودگذر موجب کارشکنی در برگزاری مسابقه کشوری مسافت نشود و به اصلِ مسابقه که موجب توسعه ورزش های هوایی در داخل و امتیازآوری در عرصه های بین المللی است، لطمه ای وارد نکند. چه اینکه تجربه نشان داده بروز همین اختلافات، نامه نگاری ها و بیانیه های متضاد در آستانه برگزاری مسابقات، موجب عدم برگزاری و تعطیلی مسابقه در کشور طی سال گذشته و سال های قبل از آن شده است.

 

انتهای پیام //
برچسب
به اشتراک بگذارید