بازداشت ۵ نفر به دلیل هک سایت خبرگزاری قطر

تب‌های اولیه

ترکیه:

بازداشت ۵ نفر به دلیل هک سایت خبرگزاری قطر

ترکیه ۵ نفر را در ارتباط با هک سایت خبرگزاری قطر بازداشت کرده است.


به گزارش سروش آنلاین ؛ این افراد هم اکنون در ترکیه هستند و توسط ماموران قطر و ترکیه، تحت بازجویی قرار دارند. دولت قطر هم ماه ها قبل در پرونده "گولن" ( مخالف دولت اردوغان) تعدادی را بازداشت و تحویل ترکیه داده بود.

 

قطر در اوایل خرداد ماه گذشته از حمله به سایت اینترنتی خبرگزاری رسمی این کشور (قنا) و انتشار چند خبر جعلی از جمله سخنرانی جعلی امیر قطر در قنا خبر داد.

 

 دادستان کل قطر اعلام کرد: مقامات ترکیه ۵ نفر را به دلیل ارتباطات با هک سایت خبرگزاری رسمی قطر (قنا) بازداشت کرده است اما او از اعلام نام، مشخصات و ملیت این ۵ تن خودداری کرد.

 

بازداشت ۵ نفر توسط ترکیه به دلیل هک سایت خبرگزاری قطر

 

"علی بن فطیس" دادستان کل قطر در نشست خبری مشترک با وزیر دادگستری ترکیه (عبدالحمید گل) در آنکارا گفت: بعد از هک سایت خبرگزاری قطر و انتشار سخنان جعلی منسوب به امیر قطر ، مقامات قطری تحقیق داخلی و بین المللی را درباره این جرایم آغاز کردند و از کشورهای دوست خواستند در این باره همکاری کنند.

 

وی افزود: مقامات ترکیه به قطر اطلاع دادند که ۵ نفر را به دلیل ارتباط با عملیات هک بازداشت کرده اند و این افراد تحت بازجویی هستند.

 

او ادامه داد: هم اکنون نمایندگان دادستانی قطر با همتایان خود در ترکیه برای ادامه بازجویی همکاری می کنند. در صورت فراهم بودن اطلاعات بیشتر، آنها را در اختیار رسانه‌ها می گذاریم.

 

عمر خشرم خبرنگار الجزیره در ترکیه هم گفت: درباره روند بازجویی ها، هویت بازداشت شدگان یا ملیت آنها خبری منتشر نمی شود. این پنج نفر، یکدیگر را نمی شناسند و در مناطق مختلفی از ترکیه، حضور داشتند. 

 

وی افزود: مقامات ترکیه همچنان در حال جستجو و پیگیری سرنخ های ماجرای هک سایت خبرگزاری قطر هستند.

 

وزارت کشور قطر قبل از این اعلام کرد بود هکرها از ای دی هایی در امارات برای حمله به سایت خبرگزاری قطر استفاده کرده بودند.

 

به دنبال ماجرای هک سایت خبرگزاری قطر و انتشار خبر جعلی از سخنرانی امیرقطر، ۴ کشور بحرین، عربستان سعودی، امارات و مصر، جعلی بودن این خبر این موضوع را نپذیرفته و روابط خود را با قطر قطع و تحریم های مختلف سیاسی - اقتصادی را علیه این کشور اعمال کردند.

 

این ۴ کشور قطر را به حمایت از تروریسم و بی ثبات کردن منطقه متهم کردند اتهاماتی که قطر آنها را رد کرده است.

انتهای پیام //