آبسرد؛ فینال مسابقاتِ امسالِ مسافت در کشور/ همدلی و توجه به انتقادات سازنده، رمز موفقیت

تب‌های اولیه

تحلیلی بر مسابقۀ کرمانشاه

آبسرد؛ فینال مسابقاتِ امسالِ مسافت در کشور/ همدلی و توجه به انتقادات سازنده، رمز موفقیت

اگر باز اتفاقی ماورایی نیفتد، به مسابقات قهرمانی کشور مسافت که مطابق اعلام قبلی ۲۶ شهریورماه در سایت چنارشرق آبسرد برگزار می شود، نزدیک می شویم.

به گزارش سروش آنلاین؛ این مسابقه از چند جهت حساس است. اولاً نخستین مسابقه قهرمانی کشور پس از مسابقه سال ۹۳ در گردنه رخ است که پس از سه سال تعطیلی و کش و قوس های فراوان انجام می شود. در این سه سال خیلی چیزها تغییر کرده است. از مدیریت انجمن گرفته تا سطحِ کیفی و کمی خلبانان مسافت کشور. در اولین دوره مسابقات قهرمانی مسافت که در آبسرد برگزار شد ابوالفضل خدایاری رتبه نخست را کسب کرد و در آخرین دوره نیز سال ۹۳ هادی حیدری بعنوان نفر نخست شناخته شد. وی در مسابقات اخیر کرمانشاه نیز درخشش خوبی داشت. البته مدعیان دیگری هم هستند که نیاز به معرفی نیست به ویژه خلبانانی که طی این سه سال در مسابقات برون مرزی زیادی شرکت و تجربه کسب کرده اند. در این سه سال چهره های جدیدی که هر کدام حرفی برای گفتن دارند نیز به جمع مسافتی های مدعی افزوده شده اند. درثانی حساسیت مسابقه و رقابت برای جمع آوری امتیازِ بیشتر بر آتشِ گرمای مسابقه در آخرین ماه تابستان ۹۶ خواهد افزود. همه منتظریم ببینیم در آبسرد که گفته اند انتخابی تیم ملی هم هست و تدارک خوبی نیز از سال گذشته برایش دیده شده، چه سرنوشتی برای لیگ مسافتِ کشور و مسافتی ها رقم می خورد.‌

 دربارۀ ویژگی های مسابقه کرمانشاه نکات زیر جلب توجه کرد:

‌۱. هماهنگی خوب مدیریت؛ برگزاری خوب رقابت ها و زحمتِ بی دریغ و انسجام تیم برگزار کننده اعم از هماهنگی ها، اطلاع رسانی، بریفینگ، تسک کامیتی، ریتریو، جی پی اس لود، مراسم اختتامیه و ... جا دارد از کمیتۀ کرمانشاه در این خصوص قدردانی کرد.

۲. همدلیِ بی سابقه خلبانان؛ این همدلی و رفاقت چه در برگزاری اصلِ مسابقه چه در حواشی نمودِ کم نظیری داشت. رفاقت و رقابت به درستی در کنار هم  قرار گرفتند. تنگ نظری ها جای خود را به گشاده رویی ها داد.‌ از برگزاری جشن تولد برای یکدیگر در حاشیه مسابقه گرفته تا برگزاری شوهایی مثل برنامه شوتینگ در طول مسابقه (هرچند نقدهای رسانه ای بر آن وارد است)، همه در این روند دخیل بودند.

۳. شکسته شدنِ تابوی عدم برگزاری مسابقه؛ برگزاری اولین مسابقه مهم در حدّ مسابقه کشوری سه سال پس از مسابقه کشوری گردنه رخ با حضور همه مدعیان در این مسابقه تابویی بود که در سایت ویس شکسته شد.

۴. رقابت برای کسب امتیاز؛ کرمانشاه نشان داد انگیزه خلبانان برای دریافت امتیازات لازم جهت ارتقاء در لیگ یا اندوختن امتیاز برای سایر مسابقات، از جمله مسابقات بین المللی در بین خلبانان افزایش چشمگیری یافته است.

۵. ارتقای کیفیت خلبانی؛ بالارفتن مهارت خلبانان در مسابقه دادن طی سالیان اخیر به ویژه خلبانان برتر مسافت مورد اذعان اهالی فن قرار گرفت.

۶. نقش بازیِ رسانه؛ اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی های جمعی و انگیزه بخشی و فرهنگسازی پرواز و مسابقه توسط رسانه ها، چه رسانه های فضای مجازی، چه سایر رسانه ها طی دو سال اخیر در این مسابقه نمود یافت.

۷. واگذاری مسئولیتها و اعتماد به جوانان و جامعه پروازی؛ حضور پیشکسوتان و خلبانان برتر در تصمیم سازی ها و احراز پُست های سازمانی در سطح انجمن و کمیته ها طی دو سال اخیر و حضور یکدلشان در این مسابقه رقم خورد. ماحصلِ واگذاری بخش زیادی از مسئولیتها و به ویژه امور برنامه ریزی و فنی مسابقات به خلبانان و جوان تر ها از سوی مدیران انجمن و اعتماد به پیکرۀ جامعه پروازی تجربه خوب مسابقه کرمانشاه و انشاء الله آبسرد بود و خواهد بود.

۸. پشتیبانی نهادهایِ ذیربط؛ توجه و پشتیبانی بیشتر فدراسیون، هیات های استانی، انجمن و کمیته های استانی از مسابقه کم و بیش تجلی یافت.

۹. دور ریختن کدورت ها؛ کمتر شدن کدورت های خلبانان و همدل تر شدن مسافتی ها که پس از همدلی آکروپایلوت ها باید آن را به فال نیک گرفت در این مسابقه به چشم آمد.

۱۰. تاثیر اخبار المپیک جاکارتا؛ اعلام راهیابی رشته ورزشی پاراگلایدر به سطح مسابقات المپیک آسیایی و انتشار مطالب متعدد درباره آن توسط رسانه ها در فضای مجازی و سایبری طی یکسال گذشته و طبیعتاً ارتقای انگیزه خلبانان برای به رخ کشیدن توانایی های خود در این خصوص در کرمانشاه، دیده شد.

۱۱. نقش ایفا کردنِ دیلرها؛ اعلام حمایت دیلرهای بیشتری از خلبانان بیشتر طی دو سال اخیر و پررنگ شدن بی سابقه بحثِ اسپانسرینگ  در ورزش های هوایی طی یکسال اخیر که در مسابقه کرمانشاه هم در قالب جوایز خود را نشان داد.

۱۲. اتکاء به بازویِ خود؛ عدم تکیه همه جانبه به نهادهای دولتی و بکارگیری همت و توان بخش خصوصی و خلبانان برای برگزاری مسابقه و حمایت و اسپانسرینگ مسابقات که می رود به یک روند قابل توجه تبدیل شود.

۱۳. هماهنگی با نهادهای نظامی؛ همدلی بیشتر خلبانان با نهادهای نظامی در جهت پیشگیری از ایجاد اخلالِ احتمالی در مسابقات و حمایت طلبی نهادها و مشارکت جویی از توانایی های آنان، پتانسیل ها و ظرفیت آنان، به رغمِ عدم پایبندی انجمن به برخی اصول اخلاقی در این راستا و عدم همکاری در این رابطه. البته در این راستا خلبانان نیز بسیار بیشتر از گذشته به قوانینِ این نهادها احترام می گذارند.

۱۴. آبسرد فینال مسابقات؛ نزدیک بودن به مسابقه قهرمانی کشور که کمتر از پنج روز دیگر در آبسرد برگزار می شود مسابقه کرمانشاه را هم تبدیل به فرصتی برای تمرین جدی خلبانان کرد و هم میدانی برای به رخ کشیدن توانایی ها.

۱۵. نوجویی و ارتقای بال ها؛ اقبال خلبانان به تجهیزات بروزتر و با پرفورمنس بالاتر. البته در اقبال خلبانان به این تجهیزات عوامل متعددی دخیل بوده است. همچنین امروزه شاهدیم که خلبانان بیشتری با بالهای کلاسِ مسابقه می پرند و این روند رو به افزایش است.

۱۶. جمعِ دوستانۀ آکروپایلوت ها و مسافتی ها؛ رویِ خوش نشان دادن خلبانان آکروباسی به مسابقات مسافت طی سال گذشته که علاوه بر افزایش فضای صمیمیت موجب معطوف شدنِ بیشتر نگاه ها به این مسابقات نیز شده است.

در پایان شایان ذکر است که در همه موارد فوق می توان ردپایی از فرهنگسازی رسانه ها و فضای مجازی دید. در جریان این فرهنگسازی جوانترها یاد گرفتند به پیشکسوتان و کسانی که پای آنان را به مسابقات برای نخستین بار باز کرده بودند، احترام بگذراند و پیشکسوتان نیز متقابلاً ضمن پاسخ به این احترام با حضور مؤثر خود فضا را صمیمی تر و یکرنگ تر کردند. در جریانِ برگرداندن مسابقه از نیمۀ راهِ خارج رفتن به داخل نیز که نقش رسانه ها بی بدیل بود.

انتهای پیام //
برچسب
به اشتراک بگذارید