ویژگی مسابقه، درهم نوردیدنِ تصورات و محاسبات خیالی است

تب‌های اولیه

ورزش های هوایی پویاتر از انحصارات

ویژگی مسابقه، درهم نوردیدنِ تصورات و محاسبات خیالی است

ورزش های هوایی پویاتر از این است که در بندِ انحصارات زندانی شود. برگزاری مسابقه در این ورزش باعث می شود تا علاوه بر اثبات این نکته به ما ثابت شود تصورات و محاسبات خیالی نداشته باشیم.

به گزارش سروش؛ ورزش های هوایی پویاتر از این است که در بندِ انحصارات زندانی شود. برگزاری مسابقه در این ورزش باعث می شود تا علاوه بر اثبات این نکته به ما ثابت شود تصورات و محاسبات خیالی نداشته باشیم. همه ما در ذات خود بدنبال منافع شخصی و انحصاریم. عمدی یا غیر عمدی. این ویژگی مسابقه است که ما را در جمع حل می کند تا فردیتِ خود را در بین مجموعه افراد بسنجیم. یکی از بزرگترین دستاوردهای مسابقه قهرمانی کشوری مسافت در چنارشرق همین نکته ها بود. این مسابقه بار دیگر به ورزشکاران گفت رکوردها در ورزش برای شکسته شدن است که ثبت می شوند. از دل این مسابقه خلق دوست ۲۱ ساله در جایگاه پنجم نهایی و بالاتر از باتجربه ها درآمد.

سمالی و قلی پور ثابت کردند با بال غیرمسابقه ای هم می توان عالی مسابقه داد و حتی زودتر به گل رسید. اثنی عشری با شکار دو تسک و سوم شدن در مجموع نشان داد دود از کنده بلند می شود. او ثابت کرد هنوز بعد از ۲۱ سال پرواز کردن می توان همپای جوانان جنگید. الهام محمدی توانمندی های بانوان را به رخ کشید. او با بال راش در تسک های سخت به گل رسید. همانطور که سمنانی با بال دو و سه نفر دوم اورال شد. قهرمانی حیدری نشان داد پیش نیاز قهرمانی کشوری حضور در سوپرفینال نیست. هرچند رفتن به سوپرفینال یا مقدماتی جهانی آنهم با هزینه شخصی ولی با پرچم ایران افتخار است. مسابقه چنارشرق نشان داد حتماً نباید قوانین pwc و فایی را فوتِ آب باشی تا درهای موفقیت مسابقه به رویت باز شود. به جای مراجعه به دفترچه قوانین برای تسک تمرینی در همین حد که سیلندر و ESS  و پوینت را بشناسی و درست بزنی کافی است. این مسابقه همچنین نشان داد نرم افزار داوری در اختیار و انحصار کسی نیست.

جوانان در این دوره از مسابقات چهره پرانگیزه و بسیار خوبی از خود نشان دادند و ثابت کردند که نه تنها قرار است جا پای مربیان خود و قهرمانان بگذارند بلکه حتی در مواقعی می توانند در کورس قهرمانی با آنها رقابت کنند. به ویژه خلبانان باشگاه های ابرهای زاگرس، ایران پارا و گلدن ایگل. آکروپایلوت ها نشان دادند عاشق پروازند و مسابقه حتماً نباید آکروباسی باشد تا در آن شرکت کنند. مهرشاد نظری، جوانترین مرد مسابقه ثابت کرد فیرپلی ارزشمندتر از مسابقه است و برای فهم این نکته نباید میانسال یا استاد بشوی. پیشکسوتان عزیز اما ثابت کردند مدیریت سختِ مسابقه را می توان به خوبی پذیرفت و با سرانگشت تدبیر از عهده برآمد، هرچند در این راه انگشت ها بشکند‌.

صمیمیتِ بین بچه ها و حسّ همکاری و مشارکت طلبی شان نیز به همه نشان داد با این رمز می توان بارها مسابقه در کشور برگزار کرد و نیازی به خارج نیست. مدعیان ولی جا ماندگان از کورس قهرمانی هم با آرزوی موفقیت برای همپروازی ها تصریح کردند که نتیجه را باید پذیرفت. نیروهای نظامی و انتظامی ثابت کردند اگر اراده کنند چقدر خوب می توانند فعل خواستن را صرف کنند و کمک حالِ ورزش های هوایی باشند. خلبانان شهرستانی نشان دادند عشق پرواز که داشته باشی ترکیه، کرمانشاه و آبسرد ندارد، در همه با قدرت شرکت می کنی، حتی اگربازی سرشکستنک داشته باشد.

و اما فدراسیون، انجمن وهیات هم ثابت کردند اگر تدبیر به خرج دهند، همت کنند، به پیشکسوتان و جوانان ورزش های هوایی اعتماد کرده به آنها بها بدهند و البته کمی هم سرِ کیسه را شل کرده و از عایدات ورزش های هوایی برای توسعه همین ورزش هزینه کنند، مسابقه ها به خوبی برگزار می شوند.

انتهای پیام //
برچسب
به اشتراک بگذارید