ذوالفقارنسب: پرسپولیس درشهرآورد بخت بیشتری برای پیروزی دارد/ کار سخت دروازه بانان دوتیم

تب‌های اولیه

ذوالفقارنسب: پرسپولیس درشهرآورد بخت بیشتری برای پیروزی دارد/ کار سخت دروازه بانان دوتیم

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است پرسپولیس درشهرآورد هشتادوپنجم از بخت بیشتری برای برتری نسبت به استقلال داشته و می تواند برنده این بازی حساس و پرمخاطب باشد.

به گزارش " سروش آنلاین " بیژن ذوالفقارنسب با بیان اینکه درحال حاضر قرمزهای پایتخت شرایط مناسب تری در جدول رده بندی نسبت به رقیب دیرینه خود دارند و این موضوع شانس شان برای پیروزی دراین دیدار را بیشتر می کند به ایرنا، افزود: تیم پرسپولیس به دلیل عملکرد دو سال اخیرش درلیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا،آرامش بیشتری نسبت به تیم حریف داشته و می توان مدعی شد که بخت این تیم برای برتری درشهرآورد هشتاد و پنجم نسبت به حریف بیشتر است.
وی افزود: استقلال درهفته های اخیر کادر فنی خود را تغییر داده و مسئولان آبی های پایتخت این روزها درگیر حواشی دیگری هستند که این کار آنان را سخت می کند.
سرمربی اسبق تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان ادامه داد: شهرآورد پایتخت ایران مهم ترین بازی باشگاهی فوتبال ایران و برترین شهرآورد آسیاست، به طور یقین این مساله حساسیت این بازی را دو چندان کرده و اهمیت این بازی را بیش از بیش خواهد کرد.
وی ادامه داد:اما از سوی دیگر باید گفت این شرایط ویژه می تواند در برخی موارد کفه ترازو را به سود تیم دیگر سنگین تر کرده و برتری نصیب تیمی شود که کمتر شانسی برای آن قایل هستیم.
ذوالفقار نسب درپاسخ به این سئوال که به نظر وی کدام تیم به طور مشخص می تواند برنده شهرآورد هشتاد و پنجم باشد،اظهارداشت: به شخصه براین باورم هر تیمی که بازیکنانش کنترل روانی مناسب تر و شرایط روحی بهتری در این دیدار حساس داشته باشند می تواند برنده از زمین مسابقه خارج شود.
به اعتقاد این کارشناس فوتبال کشور با توجه به اینکه هر دو تیم در فاز هجومی بازیکنان تاثیر گذاری دارند جنگ اصلی در بازی روز پنج شنبه بین مهاجمان ودروزاه بانان دو تیم است و هربازیکنی که در محوطه جریمه بازی خوانی،دقت و هوش بالای تری نسبت به حریف داشته باشد موفق تر خواهد بود.
وی درپاسخ به سئوال دیگری مبنی براینکه حضور مربیان خارجی به طور همزمان و برای نخستین بار بر روی نیمکت این دو تیم چه تاثیری می تواند بر عملکرد سرخابی ها بگذارد، تاکید کرد: البته باتوجه به اینکه مدت زیادی از حضور شفر بر روی نیمکت تیم استقلال نمی گذرد نمی توان درباره نتایج و آثار فنی حضور این سرمربی گفت و گو کنیم اما تاکید می کنم این دومربی تیم هایشان را با ترکیبی هجومی به میدان می فرستند و روز پنجشنبه بازی سراسر هجومی از دو تیم را شاهد خواهیم بود.
سرمربی اسبق تیم ذوب آهن در خاتمه یاد و خاطره مرحوم ابراهیم آشتیانی را که روز سه شنبه بدلیل عارضه قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد ،گرامی داشت و درگذشت این بازیکن با اخلاق فوتبال کشور را به خانواده ایشان و جامعه ورزش کشور تسلیت گفت.
تیم پرسپولیس در هشتاد و پنجمین شهرآورد پایتخت از ساعت ۱۶:۴۵ فردا (پنج شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف رقیب دیرینه خود استقلال تهران می رود.
درحال حاضر سرخپوشان تهران با ۱۷ امتیاز از ۸ بازی رده سوم جدول را در اختیار دارند و استقلال نیز با کسب ۹ امتیاز از ۹ بازی در جایگاه سیزدهم جدول رده بندی قرار دارد.

منبع: 
خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام //