پاسخگوی نابسامانی ها در ورزش های هوایی کیست؟

تب‌های اولیه

آماده برگزاری مناظره ایم

پاسخگوی نابسامانی ها در ورزش های هوایی کیست؟

مناظره دیشب برنامه تلویزیونی ۹۰ در خصوص گردش مالی و قراردادهای فدراسیون فوتبال با هر نیتی که شروع شد و با هر نتیجه ای که پایان یافت یک درس برای جامعه ورزش از جمله جامعه ورزش های هوایی می تواند به همراه داشته باشد و آن اینست که مدیران این ورزش نیز باید مطابق این الگو پاسخگویِ عملکرد خود در عرصه مدیریت و گردش مالی انجمن باشند.

رسانه ها به تعیین مسئول روابط عمومی انجمن دلخوش بودند اما ... برخی مسئولان کمیته ها هم تماس رسانه ها را برای فرار از پاسخگویی، جواب نمی دهند و بعضاً اعلام می دارند که از سوی مدیران انجمن برای پاسخگویی به ما، منع شده اند!

لذا سروش آنلاین اعلام آمادگی می کند برای تنویر افکار جامعه پروازی حاضر است در مصاحبه یا مناظره با هر یک از اعضای هیئت رییسه انجمن که مایل به پاسخگویی هستند شرکت کند و اگرچه پیشاپیش موظف به انتشار سئوالات خود نیست، اما برای اعلام حُسن نیت برخی از سئوالات خود که ابهامات جامعه پروازی هم هستند را مطرح می کند:

۱- منابع آگاه از تخصیص اعتبار خوب و پرو پیمانی از سوی استانداری تهران به انجمن در نیمه اول سالجاری خبر دادند. سرنوشت این اعتبار که ظاهراً برای برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری مسافت (آبسرد، شهریور ۹۶) به انجمن ورزش های هوایی پرداخت شد، به کجا رسید؟ این بودجه صرف چه مواردی برای توسعه این ورزش شده است؟ اسناد مالی و صورتحساب درآمد و هزینه کجاست؟

۲- رییس محترم انجمن در یک نماهنگ تبلیغی پیش از برگزاری مسابقه قهرمانی کشوری و همچنین در مراسم اختتامیه آن مسابقه از اجرای یک پلن و شروع فازهای بعدی توسعه سایت آبسرد (چنارشرق) خبر داد. سرنوشت این پلن به کجا رسید؟ اگر بخشی از بودجه فوق الذکر برای این کار، یعنی توسعه سایت های کشور از جمله آبسرد، از استانداری دریافت شده بود، آیا در این مسیرهزینه شد؟

۳- برای سنگفرش و اقدامات عمرانی و توسعه ای سایت شهید ناظری (شهران) در جلسه با مربیان اعلام شد، مقرر است حساب بانکی مشترک شخصی (به نام دو تن از مدیران) در این خصوص گشوده شود که کمک های مربیان و خلبانان به آن حساب واریز گردد، این پیشنهاد با مخالفت برخی حاضران مواجه شد. آیا انجمن قانوناً می تواند حساب بانکی به ویژه به نام اشخاص باز کرده و درآمدزایی کند؟ سرانجامِ این پیشنهاد چه شد؟ با توجه به اینکه پیش از این اعلام شده بود تاریخ اعتبار امریه بازگشایی شهران تا پایان بهمن ماه است، چه ارتباطی بین تعطیلی فعلی سایت شهران و اینگونه مسائل وجود دارد؟ در همین زمینه ماه هاست دعواهایی در خصوص سکانداری کمیته استان تهران و سایت شهران رخ داده و همچنان بین انجمن و فدراسیون کش و قوس ها وجود دارد. اگر هیئت تهران متولی قانونی این امر است، ادعای انجمن چیست؟ جامعه ورزش های هوایی تا کِی باید تاوان ناهماهنگی ها، دعواها و طناب کشی های درون سازمانی و بعضاً اقدامات غیرقانونی را بدهد؟ علت اصرار انجمن بر انتصاب یا ابقای افرادی که بعضاً فاقد استعلام های لازم از مراجع ذیصلاح هستند، در مناصب مدیریتی چیست؟

۴- بی تدبیری در عزل و نصب مسئولان و کارشناسان در انجمن کار را به جایی کشانده که برخی از دلسوزترین افرادی که شبانه روز در خدمت این ورزش بودند و حتی از سایر نهادها هم برای کمک به انجمن و برگزاری دوره های آموزشی کمک می گرفتند، مجبور به استعفا شدند و افرادی جای آنها را گرفتند که چند ماه با اقامت در خارج و از راه دور کمیته ها را مدیریت کردند و می کنند! نتیجه ادامۀ چنین روندها و بدعت هایی چیست؟ پاسخگوی این موارد کیست؟

۵- سوءمدیریت در انجمن باعث شده است که برخی افراد مافیایِ مارشالی و مدیریتِ خودسرانه در سواحل و سایت های پروازی راه بیندازند. به عنوان نمونه امسال برخی مربیان قدیمی که سال ها در قشم دوره امنیت پرواز برگزار می کردند به واسطه همین انحصارطلبی هایِ افراد خاص ترجیح دادند به سواحل دیگر جنوب کشور بروند و از قشم رفتن انصراف دهند، ریشۀ این خودکامگی ها چیست؟ چه کسی پاسخگوست؟

۶- شنیده ها از منابع آگاه حاکی از در جریان بودن پروندۀ تخلفات و سوء استفاده های مالیِ تعدادی از مدیران فعلی انجمن در مراکز رسیدگی کننده است. این موارد تا چه حد صحت دارد؟ آیا در حد اتهام بوده یا به اثبات رسیده است؟ مبالغ این سوء استفاده ها چقدر است؟ رسیدگی به آنها چه نتیجه ای دربرداشته است؟

۷- مطابق قوانین مسبوق و بخشنامه های صریحِ دولت در سالجاری، ادامه کار مدیران بازنشسته ممنوع است. اصرار فدراسیون بر ادامه کار مدیران بازنشسته چیست؟ آیا جامعه ورزش های هوایی تا این حدّ دچار قحط الرجال است که ناگزیر از تحمل سالها قانون شکنی مدیران باشد؟

 

انتهای پیام //
برچسب
به اشتراک بگذارید