پاراگلایدر در المپیک آسیایی جاکارتا

تب‌های اولیه

برای نخستین بار صورت می‌گیرد؛

پاراگلایدر در المپیک آسیایی جاکارتا

سایت رسمی FAI در تاریخ سه شنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ اعلام کرد رشته پروازی پاراگلایدر در مسابقات FAI کلاس اول آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا اندونزی قرار می گیرد.

سروش آنلاین: رشته پروازی پاراگلایدر در مسابقات FAI کلاس اول آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا  اندونزی قرار می‌گیردسایت  رسمی FAI  در تاریخ سه شنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ اعلام کرد: شورای المپیک آسیا (اُ سی اِی) با ورود پاراگلایدینگ در هجدهمین دوره مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ موافقت کرد. این تصمیم در دانانگ، ویتنام، به تاریخ ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۶ در مجمع عمومی اُ-سی-اِی گرفته شد. هجدهمین دوره بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا-پالمبانگ اندونزی ۳۲ ورزش المپیکی و هشت ورزش غیر المپیکی  شامل پاراگلایدینگ را در بر می‌گیرد.

 

در دیداری در دبی به تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۷، شورای المپیک آسیا، FAI  و دو سازمان ورزشهای هوایی آسیایی دور هم آمدند تا با همفکری و تعهدات مشترک به اهداف مثبت برسند. از دستاوردهای این نشست ادغام Airsport Federation of Asia ‪(AFA)‬   با Asian Air Sports Federation (AASF)  the و  ایجاد سازمان بزرگتری به نام  Air Sports Federation in Asia ‪(ASFA)‬ بود.

 

در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۱۷ اولین نشست سران ورزشهای هوایی FAI در هنگ کنگ برگزار شد. در این نشست اداره و پیشرفت ورزش های هوایی در جهان و در آسیا بررسی شد و به اهمیت نقش شورای المپیک آسیا، FAI و NAC اشاره شد. سپس به شرکت و سازماندهی پاراگلایدینگ در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ پرداخته شد و بر این نکته تاکید شد که بازیهای آسیایی موقعیتی عالی برای رشد پاراگلایدینگ در آسیا است.

 

قابل ذکر است طبق قوانین فدراسیون جهانی  FAI بخش Sporting Code - General برای ورد به مسابقات دسته اول شرکت کنندگان میبایست به تائید NAC - National Air Sport Controls یا نماینده FAI کشور خود برسند و بدون تائیدیه (فرم مخصوص شرکت در مسابقات) که توسط نماینده FAI امضاء میشود و از طریق ایمیل به برگزار کننده مسابقات FAI ارسال می شود وبدون تائیدیه و  فرم مخصوص شرکت در مسابقات به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. در برخی مسابقات دسته اول پاراگلایدر هرخلبانی می تواند شرکت نماید حتی اگر تجربه شرکت در مسابقات FAI یا مسابقات داخلی را نداشته باشد (با رنک جهانی و بدون رنک جهانی) و با تائید یه NAC یا نماینده FAI کشور خود برای شرکت کننده مسابقه کافی می باشد. اما در برخی ازمسابقات  FAI نفرات بر حسب رنک بالا  از هر کشوری  از طرف FAI انتخاب می شوند، جزییات تکمیلی نیز در قوانین محلی (Local Regulation) به تفسیر آورده می شود.

علیرضا عمیدی

باشگاه ورزش های هوایی سیمرغ

 

 

انتهای پیام //